Gheorghe Dincă, huiduit în fața sediului INML! Oamenii au fost la un pas să îl linșeze
:format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Ftacataca.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F08%2F6-1.jpg)
Gheorghe Dincă, suspectul crimelor din Caracal, a fost dus joi (1 august) la Institutul Naţional de Medicină Legală, pentru a fi supus unui control medical, după ce a acuzat că a fost bătut de autorități.
Gheorghe Dincă, huiduit în fața sediului INML! Oamenii au fost la un pas să îl linșeze
Bărbatul de 65 de ani a fost scos din duba Poliției și dus la expertiză medical, însă nu înainte de a fi huiduit de mai multe persoane care se aflau la intrarea în sediul INML. Persoanele de față l-au strigat ‘criminalul’.
Gheorghe Dincă va fi supus unui control medical, după ce el s-a plâns că ar fi fost agresat de anchetatori în momentul în care aceştia au intrat la ora 6 dimineaţa în locuinţa lui.
Miercuri, el a fost adus la Spitalul Penitenciar Jilava pentru a fi supus unui control medical şi unei expertize psihiatrice.
Sursa: stirileprotv.ro