Categorii: Știri Stiri Romania

Metrorex anunță reducerea numărului de trenuri pentru limitarea răspândiri infecției cu coronavirus

Pentru limitarea răspândirii infecției cu coronavirus, Metrorex anunță reducerea numărului de trenuri cu 15-20%.

Metrorex ia măsura reorganizării circulației tenurilor de metrou pe toate magistralele. Astfel, potrivit Mediafax, numărul de trenuri aflate în circulație se va reduce cu 15% până la 20%, în funcie de evoluția traficului de călători din această peioadă.

”Siguranța călătorilor rămâne principalul nostru obiectiv și vă asigurăm pe această cale că ne adaptăm reglementărilor aautorităților din domeniu.

Ce au aflat procurorii despre Denise Rifai și Dan Bittman? Relațiile prezentatoarei de la Antena 1, devoalate
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient

În această situație fără precedent, echipa Metrorex depune toate efoturile pentru siguranța și confortul dumneavoastră”, se arată într-un comunicat al Metrorex.

Bilanțul cazurilor confirmate de COVID-19 în România a ajuns la 260 miercuri. Din data de 16 martie 2020, în România a fost decretată starea de urgență din cauza pandemiei de coronavirus.

FOTO. Cristina ICH, apariție răvășitoare în dormitor: „Femeia fatală”
FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
Când va fi finalizat lotul 1 de pe Autostrada A0 Nord? Anunțul constructorului român
Share
Publicat de
dana.arama
Tags: coronavirus decizie epidemie epidemie de coronavirus masuri metrorex pandemie reducere trenuri