Categorii: Monden Vedete Romania

Florin Călinescu s-a autoizolat la moșia sa din Argeș. Se ocupă de gospodărie

Florin Călinescu s-a mutat la moșia sa din Argeș pe durata izolării la domiciliu din cauza pandemiei de coronavirus din România.

Florin Călinescu s-a retras în casa din comuna Băbana, judeţul Argeş, unde deţine o adevărată fermă.

Actorul a explicat că în această perioadă se ocupă de animalele din gospodăria sa.

„În comuna Băbana s-a născut tata şi aici mi-am petrecut o bună parte a copilăriei. Ocupat cu viaţa la ţară, am mai slăbit. Am o gospodărie cu multe animale: 83 de găini, 5 porci de Bazna, doi băieţi şi trei fete, 42 de bibilici, 9 gâşte, doi câini lupi şi doi Schnauzeri pitici. Am avut şi capre cu iezi, dar iedul s-a făcut mare şi l-am dat pentru că se ţinea de rele”, a declarat Florin Călinescu pentru click.ro.

ȘOCUL de care a avut parte Elena Udrea după ce a mers cu fetița ei în vacanță, în Mamaia: 'Ferească Dumnezeu!'
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient

La emisiunea pe care Cătălin Măruță o moderează la Pro TV, juratul de la ”Românii au talent” a afirmat că nu percepe această perioadă ca pe ceva special.

”Eu de mai mulți ani de zile trăiesc în felul acesta și nu mi se pare că este ceva special. Nu am percepția unui apartament sau a unei garsoniere, stau pe pământ și ies mereu în curte”, a spus Florin Călinescu.

FOTO. Cristina ICH, apariție răvășitoare în dormitor: „Femeia fatală”
FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
Ai găsit apă sub mașină? Iată care este motivul și în ce situații trebuie să te îngrijorezi