Categorii: Monden Vedete Romania

Momentul critic prin care a trecut Maria Buză. ”Ce salvăm, mama sau copilul?”

Actrița Maria Buză a trecut printr-un moment critic în urmă cu ani. Viața vedetei a fost în pericol în momentul în care a devenit mamă.

Actrița Maria Buză este căsătorită, de mulți ani, cu George Pătrașcu. Cei doi au împreună un băiat, Andrei. La nașterea acestuia, medicii l-au pus pe soțul vedetei să aleagă între ea și băiatul lor.

”A fost un moment de cumpănă, mai ales pentru George, pentru că, în momentul în care eu am fost adusă, într-o stare groaznică, la spital, el a fost întrebat de medici ce anume trebuie să salveze. Situația era atât de gravă, încât nu putea să aibă și mama, și copilul”, a povestit Maria Buză într-un interviu la TV, conform wowbiz.ro.

Acești 900.000 pensionari din România primesc 537 lei în plus la pensie. Cine se încadrează
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient


Soțul vedetei a completat:

”Ce salvăm: mama sau copilul? Am spus că amândoi. Şi dacă nu putem? În cazul în care nu putem? Mama, am spus. Se pare că Dumnezeu mi i-a salvat pe amândoi. Şi suntem împreună, şi suntem fericiţi, şi ne iubim, împreună cu fiul nostru, chiar dacă nu… nu suntem prea mult timp cu el, să-i acordăm mai mult timp, cât ar trebui”.

FOTO, Cât de frumoasă e Ioana, soția lui Gabi Tamaș! Are un trup lucrat
FOTO. Soțul milionar a înșelat-o cu cea mai bună prietenă a ei. Cum arată și ce a decis
Cod Rutier 2026: Este legal să circuli vara cu anvelope de iarnă, la peste 30 de grade Celsius?