Categorii: Știri Stiri Romania

Ministrul de Interne, Marcel Vela, mesaj pentru români în a doua zi de Paște. ”Rugămințile noastre au fost aplicate într-un mod exemplar”

Ministrul de Interne, Marcel Vela, s-a declarat mulțumit de modul în care românii au respectat regulile impuse de autorități în aceste zile.

Marcel Vela a transmis un mesaj de mulțumire pe contul său de Facebook. Acesta a anunțat și o acțiune specială pentru ziua de marți.

”Nu pot rămâne indiferent în fața eforturilor dumneavoastră.

Rugămințile noastre au fost aplicate într-un mod exemplar cum poate nu s-au așteptat cei care își doreau să speculeze negativ acest moment. Dovada dumneavoastră de respect și patriotism pentru toată munca noastră din spatele acestor zile a fost cu adevărat impresionantă și vă spun din suflet MULȚUMESC!

Fiica lui Liviu Vârciu s-a angajat în America. Unde lucrează Carmina, de fapt: 'De ce să îmi fie rușine?'
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient

Nimic nu poate avea rezultat fără unitate, împreună am fost și suntem o mare echipă care luptă pentru același scop, iar dumneavoastră ați înteles acest mesaj întru totul.

Aceste zile îmi oferă sentimentul de împlinire a misiunii față de cetățeni și față de România”, a scris Marcel Vela în online.

”Pentru că îmi doresc să fiu mai aproape de mesajele primite aici și pentru că vreau ca multe întrebări să nu rămână fără răspuns, mâine voi anunța o acțiune pe care o pregătesc special pentru a rămâne într-un dialog permanent”, a adăugat ministrul de Interne.

FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
FOTO, Cât de frumoasă e Ioana, soția lui Gabi Tamaș! Are un trup lucrat
Bulgaria va începe asamblarea de mașini din China! Ce model vor produce bulgarii?
Share
Publicat de
dana.arama
Tags: marcel vela mesaj ministrul de interne multumire reguli reguli respectate