Categorii: Știri Stiri Romania

Copii ajunși la spital după ce s-au intoxicat cu clor la un bazin de înot din Capitală

Mai mulți copii au ajuns la spital după ce s-au intoxicat cu clor la un bazin de înot din Sectorul 6 al Capitalei, unde făceau antrenamente. În acest caz a fost deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și neglijență în serviciu. Poliuția a fost sesizată după ce mai mulți copii au fost duși la camera de gardă a unui spital.

Mai mulți copii au ajuns la spital cu simptome specifice expunerii la vapori de clor, după ce au participat la antrenamente de înot la un bazin din Sectorul 6 al Capitalei.

Conform Poliției Capitalei, citată de Hotnews, în data de 19 octombrie, Secția 20 Poliție a fost sesizată de către un spital că la camera de gardă au fost aduși de către părinți trei copii cu simptome specifice unei expuneri la vapori de clor, după ce au participat la antrenamente de înot la un bazin din sectorul 6. Ulterior, același spital a anunțat că la camera de gardă au ajuns și alți copii care aveau aceleași simptome.

4.000 lei amendă tuturor românilor care locuiesc la casă și fac acest lucru în curte, crezând că nu îi vede nimeni
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț

Copii ajunși la spital după ce s-au intoxicat cu clor la un bazin de înot din Capitală. A fost deschis dosar penal

Au fost prelevate probe de apă din bazin, fiind sesizată și Direcția de Sănătate Publică a Municipiului București.

De asemenea, în acest caz a fost deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și neglijență în serviciu, cercetările fiind continuate de Secția 20 Poliție, sub supravegherea Parchetului Judecătoriei Sectorului 6.

„Doamna Diana, ne omorâți”. Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu, în costum de baie
FOTO. Antonela, iubita mult mai tânără a milionarului Arpad Paszkany, în jacuzzi
Minivacanța de 15 august – Restricții majore pe două drumuri din România. Ce trebuie să știe șoferii între 14 și 17 august
Share
Publicat de
dana.arama
Tags: bazin de inot bucuresti copii intoxicatie cu clor sectorul 6 spital