Categorii: Monden Vedete Romania

Ce spune Oana Roman despre faptul că nu a stat în casă după ce s-a întors din Italia

În urmă cu o săptămână, Oana Roman a petrecut o vacanță de vis în Italia, alături de soțul ei, Marius Elisei, și micuța lor, Isabela. Deși Italia este află pe locul 3 în topul țărilor cele mai afectate de coronavirus, vedeta a ales să plece și să nu țină cont de părerile celor din jur.

Ce spune Oana Roman despre faptul că nu a stat în casă după ce s-a întors din Italia

Oana Roman a explicat că nu a vrut să își amâne călătoria din Roma, deoarece orașul nu a fost inclus în zonele de risc al epidemiei din Italia.

La întoarcerea în țară, aceasta a fost criticată pentru că nu s-a autoizolat, așa se procedează în cazul tuturor persoanelor care au fost în Italia. Ea nu a urmat exemplul AdelineiPestrițu, care a convenit să stea în casă 14 zile la întoarcerea din Milano.

Acum, Oana Roman a încercat să le explice fanilor săi că nu are motive să se teamă pentru viața ei, atâta timp cât respectă normele de siguranță.

‘Nu are legătură cu subiectul, dar îți răspund. Noi am fost la Roma. Nu este o zonă cu restricții de călătorie și nu se recomandă sau impune izolare la domiciliu. Cine se informează corect găsește pe net lista emisă de Institutul de Sănătate Publică, cu toate zonele pentru care se impune carantină sau izolare la domiciliu. Roma nu este inclusă în acea listă’, a scris Oana Roman, pe Instagram.

O fetiță de doar 7 ani a murit la o piscină celebră din București. Ireal ce făceau părinții ei în acest timp
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Carmen Negoiță, apariție incendiară în costum de baie! În trecut a pozat complet goală
FOTO. Cristina ICH, apariție răvășitoare în dormitor: „Femeia fatală”
Dacia Striker, surprinsă din nou în trafic. Noul model a fost fotografiat chiar într-o stație GPL