Categorii: Știri Stiri Romania

Ce a făcut un tânăr din Alba Iulia cu un card bancar pe care l-a găsit pe stradă

Un tânăr în vârstă de 20 de ani, din Alba Iulia, a găsit un card bancar pe stradă. Acesta a ajuns pe mâna poliției după ce a cheltuit banii de pe card la mai multe magazine. Tânărul respectiv era cercetat sub control judiciar pentru alte fapte penale, în principal furturi, săvârşite în lunile august şi septembrie.

Tânărul de 20 de ani a găsit cardul bancar pe o stradă din cartierul Cetate din Alba Iulia. În loc să îl predea autorităților, acesta l-a utilizat în folosul propriu.

A cheltuit banii de pe card la mai multe magazine, prejudiciul ridicându-se la 800 de lei.

Fulgy a fost externat de la Obregia! Primele DECLARAȚII făcute de fiul Clejanilor
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient

Ce a făcut un tânăr din Alba Iulia cu un card bancar pe care l-a găsit pe stradă. A făcut 12 plăți sub 100 lei

„La data de 6 octombrie 2021, acesta ar fi găsit, pe o stradă din cartierul Cetate al municipiului Alba Iulia, un card bancar, pe care, în loc să îl predea autorităţilor sau persoanei care l-a pierdut, l-ar fi utilizat, la diverşi comercianţi, efectuând un număr de 12 plăţi, cu valori mai mici de 100 de lei. Prejudiciul total cauzat este în valoare de 800 de lei”, se arată într-un comunicat de presă, potrivit Digi24.

Tânărul a fost reținut de polițiști. Acesta era era cercetat sub control judiciar pentru alte fapte penale, în principal furturi, săvârşite în lunile august şi septembrie.

FOTO, Cât de frumoasă e Ioana, soția lui Gabi Tamaș! Are un trup lucrat
FOTO. Soțul milionar a înșelat-o cu cea mai bună prietenă a ei. Cum arată și ce a decis
Cum poți să faci ca Android Auto să ruleze mai rapid? Cinci sfaturi pentru șoferi
Share
Publicat de
dana.arama
Tags: alba iulia card bancar card gasit pe strada furt magazine plati tanar