Categorii: Știri Stiri Romania

Alți 2 români infectați cu coronavirus! Anunțul făcut de Raed Arafat

Coronavirus începe să se extindă și în România! Alți 2 români au fost depistați pozitiv cu virusul din China. Raed Arafat a anunțat, într-o conferință de presă, vineri (28 februarie), că este vorba de două persoane întoarse recent în țară din Italia. Un bărbat din Maramureș și o femeie din Timișoara.

Alți 2 români infectați cu coronavirus! Anunțul făcut de Raed Arafat

‘Mai avem două confirmări coronavirus pozitiv, ale unui bărbat de 41 de ani, care s-a întors din țară pe 25 februarie, bolnav în Italia, merge la medic și i se prescrie tratament. Vine în țară și face testarea, cu un grad de insuficiență respiratorie. Astăzi ne-a venit confirmarea.

Al doilea caz, al unei femei de 38 de ani care pe 17 februarie merge o zi la Bergamo iar pe 25 februarie prezintă stare febrilă. Astăzi, și testul dânsei este confirmat pozitiv’, a anunțat secretarul de stat al Ministerului Sănătății, Nelu Tătaru.

Primul caz de infectare cu coronavirus de la noi a fost confirmat pe 26 februarie. Este vorba de un bărbat din Gorj, în vârstă de 25 de ani, care a fost deja internat la spitalul de boli infecțioase „Matei Balș” din Capitală.

Rodica Stănoiu, înmormântare stranie, fără preot. S-au cântat colinde în loc de veșnica pomenire.
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea

El s-ar fi îmbolnăvit după ce a intrat în contact cu italianul de 71 de ani, căsătorit cu o româncă, diagnosticat la Rimini cu coronavirus și care și-a petrecut săptămâna trecută în România.

Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
FOTO. Cum arată la 43 de ani Ileana Lazariuc, fosta noră a magnatului Ion Țiriac
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Share
Publicat de
andreea
Tags: cazuri confirmate de coronavirus coronavirus romania romani infectati cu coronavirus