Categorii: Monden Vedete Romania

Actorul Mihai Gruia Sandu a dat examen la facultate de șase ori la rând. ”La întâlnirea de 10 ani eram singurul student din tot liceul Tonitza”

Actorul Mihai Gruia Sandu, cunoscut publicului grație personajului Arlechino, a dat examen la Facultatea de Actorie șase ani la rând.

Actorul a fost admis la Teatru din a șasea încercare, după cum a mărturisit pentru libertatea.ro.

„Nu am ales eu meseria, m-a ales ea pe mine. Nu m-a întrebat niciodată dacă vreau. S-a impus să o fac, am dat de șase ori la Institut. Am intrat a șasea oară. Am avut colegi care au intrat a zecea oară”, a declarat Mihai Gruia Sandu.

Actorul a dezvăluit că la întâlnirea de 10 ani cu foștii colegi de liceu el era singurul student din tot liceul Tonitza.

Meteorologii Accuweather au modificat prognoza: Vor fi 42 de grade Celsius în București, pe această dată
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient

„Eu am știut că vreau asta dintotdeauna. Toți din jurul meu mi-au zis să nu o fac. Era foarte greu atunci. Nu m-a încurajat nimeni. Doar bietul tata, Dumnezeu să îl ierte, după ce am dat examen a cincea oară și l-am anunțat că mai dau a șasea oară, mi-a spus: „Bine, faci ce vrei!”.

M-am pregătit doar de gura părinților pentru altă facultate. Toți colegii mei de liceu deja terminaseră studiile, erau însurați, aveau copii. La întâlnirea de zece ani eram singurul student din tot liceul Tonitza”, a mai spus Mihai Gruia Sandu pentru sursa mai sus-menționată.

FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
FOTO, Cât de frumoasă e Ioana, soția lui Gabi Tamaș! Are un trup lucrat
TOP 5 Cele mai păguboase mașini second-hand disponibile în România în 2026