Categorii: Știri Stiri Romania

Un pacient suspect de coronavirus a fugit de la un spital din Târgu-Jiu. A fost prins într-un taxi

Un pacient suspect de COVID-19 a fugit din secția de boli infecțioase a unui spital din Târgu-Jiu. Acesta a fost prins ulterior într-un taxi.

Bărbatul în vârstă de 31 de ani, din orașul Rovinari, a fugit duminică din secția de boli infecțioase a SJU Târgu-Jiu. Acesta era suspect de COVID-19 și fusese adus dintr-un centru de carantină din Rânca.

Pacientul nu a mai așteptat rezultatele analizelor și a fugit din spital. Potrivit Mediafax, medicii au fost cei care au sesizat poliția. Oamenii legii au reușit să-l aducă înapoi la spital pe bărbat a doua zi. Acesta a fost găsit într-un taxi în comuna Bâlteni, județul Gorj.

Mario Iorgulescu a fost CAPTURAT. Avem prima reacție
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri

În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor.

Mădălina Ghenea, absolut spectaculoasă la duș. Imaginile cu care și-a încântat fanii
Campioana, apariție îndrăzneață la 50 de ani: „Cine e mămica voastră?”
Reguli și obligații în 2026 la semaforul verde intermitent la dreapta. În ce situații se reține permisul de conducere
Share
Publicat de
dana.arama
Tags: coronavirus dosar penal fuga pacient spital suspect targu-jiu