Categorii: Știri Stiri Romania

Un clujean a amenințat un polițist că tușește spre el și are coronavirus! Ce sancțiune a primit

Un clujean a amenințat un polițist că tușește spre el și are coronavirus. Iată ce sancțiune a primit în urma evenimentului petrecut pe 28 martie. 

Un clujean a amenințat un polițist că tușește spre el și are coronavirus! Ce sancțiune a primit

Bărbatul care a amenințat că tușește în direcția unui polițist ca să îl infecteze cu COVID-19 va fi condamndat pentru ultraj și s-a ales cu o pedeapsă de șase luni de închisoare cu suspendare.

Incidentul a avut loc pe 28 martie la Spitalul Județean din Cluj-Napoca, atunci când individul a fost oprit de un polițist local la ieșirea din secția de primire a urgențelor. Acesta a devenit agresiv, și-a dat jos masca de protecție și a amenințat că va tuși pentru a-l infecta pe polițist cu coronavirus.

Acuzat de ultraj, bărbatul și-a recunoscut vina și va primi o pedeapsă de șase luni de închisoare cu suspendare, iar doi ani se va afla sub supraveghere. 

DOLIU la Hollywood! Actrița din Godzilla a murit la doar 18 ani
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri

Bărbatul a fost acuzat de ultraj. El și-a recunoscut vina și va primi o pedepsă de 6 luni de închisoare cu suspendare, iar timp de 2 ani se va afla sub supraveghere.

De asemenea, va face un curs de calificare profesională și va presta o muncă neremunerată în folosul comunităţii pe o perioadă de 60 de zile, la primărie.

Foto: Shutterstock

FOTO. Cea mai frumoasă antrenoare din România, dată pe spate după ce l-a văzut pe Leo Messi: „Doamne…”
FOTO. Prezentatoarea TV, imagini incendiare pe bancheta unui taxi
Ford lansează două noi ediții pentru SUV-ul produs la CRAIOVA. Noutățile gamei PUMA
Share
Publicat de
monica
Tags: amenzi coroanvirus coronavirus romania pandemie coronavirus