Categorii: Știri Stiri externe

Un britanic a paralizat după ce a mâncat pui la un fast-food

Un britanic a paralizat după ce a mâncat pui la un fast-food. Bărbatul a ajuns la spital și a stat în comă din cauza problemelor cauzate de carne. 

Bărbatul de 39 de ani, originar din Brighton, se afla în Londra de o săptămână atunci când a avut ghinionul să mănânce pui negătit corespunzător la un fast-food. 

Un britanic a paralizat după ce a mâncat pui la un fast-food

Tânărul a căutat ajutor medical după ce a început să aibă probleme de deplasare. Odată ajuns la spital, a fost internat de urgență și a intrat în comă. Cauza problemelor se numește mielită transversală și i-a atacat măduva spinării, provocându-i paralizie de la gât în jos. În cele din urmă, bărbatul a primit tratamentul corespunzător și și-a revenit din comă după 10 zile. 

Avem subiectele de la Evaluarea Națională 2026. Ce au primit elevii la examen
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient

„Starea mea s-a deteriorat în nici 24 de ore. Nu mai puteam să îmi folosesc brațele și nici să înghit. Deliram și aveam momente când îmi pierdeam cunoștința. În acel moment, medicii nu știau exact ce se întâmplă, însă știau că e nevoie să acționeze urgent”, a povestit britanicul.

FOTO. Iuliana Pepene, imagini spectaculoase la Mykonos! Prezentatoarea a atras privirile
FOTO. Andreea Popescu, imagini fără inhibiții. Cum s-a pozat pentru a-i atrage atenția lui Dan Alexa
Clasament: Mărcile auto cu cele mai puține probleme tehnice în 2026
Share
Publicat de
monica
Tags: mancare fast-food probleme neurologice