Categorii: Știri Stiri Romania

Tatăl fetiței ucise de pedofilul olandez a fost audiat la Parchetul General! Ce au descoperit anchetatorii

Ancheta în cazul Adrianei Feraru, fetiţa de 11 ani din Gura Şuţii, continuă! Micuța a trecut prin chinuri groaznice, înainte a fi violată și ucisă de un olandez, la finalul lunii septembrie.

Tatăl fetiței ucise de pedofilul olandez a fost audiat la Parchetul General!

După ce a comis crima, Johannes Visscher a plecat din România și s-a sinucis pe o autostradă din Olanda. Acum, la două luni de la moartea minorei, tatăl ei a fost audiat la Parchetul General.

Procurorii vor să stabilească dacă criminalul a avut complici în România. Imaginile amplasate în localitate au surprins-o pe fată în timp ce urcă în mașina olandezului.

Bărbatul a ucis-o pe fetiță pe un câmp. Din primele informații, se pare că Adriana nu a murit din cauza loviturilor primite, ci a fost sugrumată cu pantalonașii cu care era îmbrăcată. La final, criminalul a învelit cadavrul fetiței înt-o folie de plastic, l-a ascuns în tufișuri și l-a lăsat pradă animalelor sălbatice.

”Măgărie”. Supărare mare după ce Alessia Pop a câștigat Vocea României
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri

‘Există elemente, suspiciuni că activitatea infracţională a acestui individ s-a desfăşurat şi pe raza altor judeţe. Ar trebui să verificăm toate pistele. El a fost de mai multe ori în ţară, de vreo patru ori. Nu ştim dacă a avut complici.

A fost în multe locuri din ţară, nu ştim de ce a fost la Gura Şuţii. Încercăm să verificăm mai mulţi complici, eventuale piste. Verificăm toate cazurile de dispariţie pe ultimii 10 ani’, declara Bogdan Licu,  procurorul general.

Cea mai frumoasă profesoară de matematică din România e colega lui Gabi Tamaș!
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Share
Publicat de
andreea
Tags: adriana feraru fetita omorata fetita ucisa joop visscher pedofil pedofil olandez sinucidere pedofil olandez tata adriana feraru parchet general