Categorii: Știri Stiri Romania

Scene dramatice la Spitalul ‘Victor Babeș’! Un pacient cu coronavirus a scuipat medicii care îl tratează

Numărul celor infectați cu COVID-19 a ajuns în România la 184! Datele au fost publicate, marți (17 martie), de Institutul Național de Sănătate Publică.

Cele mai multe noi cazuri de îmbolnăviri sunt în București, urmat de Iași – 7, Suceava -2, Neamț – 2. Persoanele confirmate pozitiv cu coronavirus au vârste cuprinse între 21 și 65 de ani. De asemenea, printre acestea au fost declarate vindecate 16 persoane.

Scene dramatice la Spitalul ‘Victor Babeș’! Un pacient cu coronavirus a scuipat medicii care îl tratează

Totodată, cadrele medicale se confruntă și cu situații ieșite din comun. Un pacient cu coronavirus face ravagii la Spitalul ‘Victor Babeș’ din Capitală. Conform Spynews, un bărbat nu a respectat izolarea și a ajuns să își scoată masca de protecție pentru a scuipa medicii care îl tratează. În plus, acesta le-a spus direct că vrea să să îi infecteze și pe ei cu coronavirus.

Mai mulată nu se poate! Chiar și rapidiștii și dinamoviștii vor face ochii cât cepele! Fata lui Meme Stoica i-a blocat”
Vedete cu lenjeria intimă la vedere! Topul celor mai transparenți chiloței

‘Gestul este unul care nu își găsește explicația. Comportamentul nu e anormal, dar e un comportament care însă ne va face pe noi, corp medical, să depunem o plângere după ce acest pacient va ieși bine, pe picioare, sănătos și vesel. Voi face plângerea public’, a declarat Ioan Emilian Imbri, managerul Spitalului ”Victor Babeș”, potrivit Antena 3.

 

„E ceva extrem de personal. Tremur toată”. A rupt tăcerea despre cei 3 iubiți
Reacția lui Jordan Chiles, după ce gimnasta din SUA a aflat ce s-a întâmplat cu apelul ei din proces
Nemții au pus la treabă Dacia Duster REDUST. Reacții mixte: „Nu poți transforma un măgar într-un cal de curse” – VIDEO
Share
Publicat de
andreea
Tags: gesturi socante pacient coronavirus spitalul victor babes