Categorii: Meteo Știri Stiri Romania

Prognoza meteo, 20 ianuarie 2020: temperaturile încep să crească! Care sunt zonele în care va ninge slab

După gerul năprasnic din ultimele zile, temperaturile încep ușor să crească! Ninsori slabe vor mai fi în Transilvania și în Maramureș, iar în Crișana și în Banat o să fie lapoviță și condiții de polei.

Maximele termice se vor situa între -1 și 0 grade Celsius în Maramureș și în nordul Moldovei, iar în Oltenia vor ajunge până la 9 grade.

ANM a anunțat că vor fi precipitații slabe mixte și sunt condiții de polei. Vântul prinde putere în zonele de munte, iar temperaturile se opresc pe la 6 grade.

Vreme mai caldă decât în mod normal

În sudul țării, soarele își va face simțită prezență. Temperaturile ajung pe la 10 grade, valori ridicate pentru luna ianuarie.

Ploi torențiale și vijelii în România, în următoarele zile. Avertismentul transmis de șefa ANM, Elena Mateescu
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă

La munte se va încălzi și va ninge slab în Carpații Occidentali și Orientali, iar vântul prinde putere mai ales la altitudini mari, pe unde se vor depăși viteze de 70…80 km/h și zăpada va fi spulberată.

În Capitală, vor fi nori în prima parte a zilei, iar după amiază vor fi 5 grade în termometre.

Zilele următoare, temperaturile vor continua să crească și se face mai cald decât ar fi normal în acest moment al anului. Maximele vor ajunge și la 11 grade Celsius.

FOTO. Sorana Cîrstea, apariție strălucitoare la Roma. A trecut peste despărțirea de fiul lui Ion Țiriac
„Am 2,03 metri înălțime și-mi place să fac dragoste”. Jucătoarea vinde imagini cu ea
Dedeman: Gadget-uri la reduceri pentru șoferi. Cât costă o camera de bord 4K și accesoriul auto disponibil la doar 78 de lei
Share
Publicat de
andreea
Tags: Prognoza meteo 20 ianuarie 2020 valori termice in crestere