Categorii: Economie Știri Stiri Romania

Prima reacție a soției lui Victor Ciorbea după ce statul le-a șters datorii uriașe

Recenta amnistie fiscală a fost de bun augur pentru Victor Ciorbea și soția sa. Cei doi au scăpat de datorii uriașe, care le-au fost șterse zilele trecute. 

Fostul premier Victor Ciorbea și soția sa, Lacrima, au acumulat datorii de 370.000 de lei către stat, din cauză că nu au achitat impozitele în ultimii 10 ani. 

Recent, Ministerul Finanțelor a decis să aplice o amnistie fiscală, care prevede ca până la jumătatea lui decembrie anumite categorii de contribuabili cu datorii bugetare restante la sfârșitul anului trecut, inclusiv persoane fizice, au șansa să le plătească și să scape de dobânzi și penalități.

Familia Ciorbea a scăpat de datorii de 270.000 de lei

În urmă cu câteva zile, Familia Ciorbea a mers la ANAF, unde a plătit 100.000 de lei, contravaloarea impozitelor restante din 2008. Cei doi soți au scăpat însă de o restanță de 270.000 de lei, scrie Radio Europa Liberă. 

Doliu în fotbal! Un fost internațional a murit la 33 de ani, după ce a fost împușcat. Detalii de ultimă oră
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri

Prima reacție a soției lui Victor Ciorbea după ce statul le-a șters datorii uriașe

În 2014, atunci când a fost numit Avocat al Poporului, Victor Ciorbea avea datorii de peste un milion de euro la bancă, pentru o casă din Floreasca, situată în apropierea lacului, cu suprafața de 700 de metri pătrați și cu piscină. 

Numeroase persoane s-au revoltat atunci când au aflat că fostul premier și soția sa au beneficiat de amnistie fiscală, iar Lacrima a reacționat pe o rețea socială, cu un mesaj plin de subînțeles. 

„Nu te mai stresa degeaba! Apa, vântul și gura lumii nu le poți opri nicicum”, a notat soția lui Ciorbea, dând share unui mesaj pe contul ei de socializare.

Cea mai frumoasă profesoară de matematică din România e colega lui Gabi Tamaș!
Loredana nu-și mai lasă soțul să muncească în Germania, deși e milionar, pentru că s-a plictisit de stilul de viață de acolo
Mașini premium SH cu probleme. Expert: „Check engine aprins, beculețe care clipocesc...”
Share
Publicat de
monica
Tags: amnistie fiscala datorii anaf lacrima ciorbea victor ciorbea