Categorii: Știri Stiri Romania

Președintele Consiliului Județean Bihor, prins la pescuit în ciuda stării de urgență

Președintele Consiliului Județean Bihor a fost prins la pescuit în ciuda stării de urgență. Bărbatul a fost sancționat de autorități. 

Președintele Consiliului Județean Bihor, prins la pescuit în ciuda stării de urgență

Pasztor Sandor a fost la pescuit pe un lac de lângă Oradea şi a fost amendat cu 5.000 de lei. Președintele Consiliului Județean Bihor a recunoscut că a greșit deoarece a încălcat reguli valabile pentru toți.

Pe o rețea socială, bărbatul a scris că regretă sincer atitudinea sa nedemnă.

România, lovită de frig chiar înainte de Paște. Brumă și ninsori în noaptea de Înviere
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea

„Joi după-amiază, pentru o scurtă perioadă, am oprit la pescuit, la un lac situat lângă Oradea. Recunosc că am greşit, deoarece am încălcat reguli valabile pentru noi toţi. Nu trebuia să cedez acestei ispite. Poliţia m-a sancţionat justificat, la faţa locului, cu o amendă de 5.000 de lei. Vineri dimineaţa, primul lucru pe care am să-l fac va fi plata acestei amenzi şi voi transfera o sumă similară unei asociaţii caritabile. Regret sincer atitudinea mea nedemnă şi îmi cer scuze tuturor!”, a scris Pasztor.

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, pescuitul nu este prevăzut ca motiv de deplasare cu caracter justificat sau legat de activitatea fizică individuală.

FOTO. Belodedici își vinde casa dintr-o zonă boemă a Bucureștiului. Cum arată locuința: „Aer elegant și cald”
FOTO. Frumoasa Diletta Leotta, discuție inedită cu Cristi Chivu: „Îți vom da numerele de telefon”
Restricții în trafic de Paște. Unde se circulă cel mai greu?
Share
Publicat de
monica
Tags: amenzi coronavirus restrictii circulatie restrictii coronavirus