Categorii: Știri Stiri externe Viral

FOTO | O broască țestoasă cu două capete, găsită pe o plajă din Carolina de Sud

O broască țestoasă a „făcut valuri” după ce a fost descoperită pe o plajă din Carolina de Sud, SUA.

Un grup de cercetători care monitorizează țestoasele din Hilton Head Island a anunțat că a găsit o broască din specia Loggerhead cu totul specială, care avea două capete. 

Oamenii de știință au declarat că au găsit țestoasa vie, marți, și că au eliberat-o înapoi în ocean. 

Ștefania a fost dată dispărută pe 24 august 2026. După 24 de ore, a fost găsită moartă
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea

Liderul grupului, biologul marin Amber Kuehn, a spus că o mutație genetică a dus la apariția celui de-al doilea cap al broaștei și a dezvăluit că animalul, recent eclozat, avea dificultăți în a înota.


 

Bianca Drăguşanu, apariție spectaculoasă în costum de baie! Fosta iubită a lui Adrian Cristea a atras privirile tuturor pe Insula Milionarilor
Ioana Timofeciuc a luat decizia! A plecat din România după Florinel Coman
Indicatorul rutier pe care mulți șoferi îl interpretează greșit. Semnificația se schimbă în funcție de țară
Share
Publicat de
monica
Tags: broasca testoasa mutatii genetice