Categorii: Știri Stiri Romania

Focar de infecție cu COVID-19 la Spitalul Universitar din București. 35 de cadre medicale și 75 de pacienți

35 de cadre medicale și 75 de pacienți de la Spitalul Universitar din Capitală au fost diagnosticați cu noul coronavirus.

Anunțul a fpst făcut de Grupul de Comunicare Strategică.

”La nivelul Spitalului Universitar de Urgență din Capitală, din data de 22 marte până în prezent, au fost identificate pozitiv la testul pentru noul coronavirus (COVID-19) 35 de cadre medicale și 75 de pacienți”, se arată în informarea de presă.

Pe teritoriul României au fost confirmate peste 4.000 de cazuri de infectare cu noul coronavirus.  176 de persoane au murit din cauza infectăii cu COVID-19.

ȘOCUL de care a avut parte Elena Udrea după ce a mers cu fetița ei în vacanță, în Mamaia: 'Ferească Dumnezeu!'
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient

Alte 179 de persoane sunt internate la terapie intensivă.

În ultimele 24 de ore s-au efectuat 2.364 de teste pentru COVID-19.

FOTO. Cristina ICH, apariție răvășitoare în dormitor: „Femeia fatală”
FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
Ai găsit apă sub mașină? Iată care este motivul și în ce situații trebuie să te îngrijorezi
Share
Publicat de
dana.arama
Tags: cazuri coronavirus covid 19 epidemie epidemie de coronavirus focar de infectie infectari medici pacienti pandemie sptalul universitar