Categorii: Știri Stiri Romania

Cum se simt cei trei români infectați cu coronavirus

Autoritățile au dat astăzi noi informații despre cei trei români infectați cu coronavirus. Iată cum se simt acum cei doi bărbați și o femeie. 

Grupul de Comunicare Strategică a anunțat că cei trei români infectați cu coronavirus se simt bine și nu prezintă simptome grave ale bolii. 

Cum se simt cei trei români infectați cu coronavirus

„Având în vedere informațiile vehiculate în spațiul public privind agravarea stării de sănătate a pacientului (din Maramureș, n.red.) internat la Cluj, facem precizarea că, potrivit datelor transmise de DSP Cluj, starea bărbatului este staționară, acesta neavând febră și nici o evoluție negativă”, au transmis autoritățile, scrie Digi 24.

Și femeia diagnosticată cu coronavirus la Timișoara se simte mai bine: „Pacienta este bine, azi noapte a prezentat un puseu de subfebrilitate de 37,6 grade, dar dimineaţa, la trezire, a fost afebrilă. Mai tuşeşte uscat şi nu prezintă simptome de insuficienţă respiratorie”.

Fiica lui Liviu Vârciu s-a angajat în America. Unde lucrează Carmina, de fapt: 'De ce să îmi fie rușine?'
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient

Primul român infectat, un tânăr din Gorj, urmează să fie externat, dacă și al doilea test va ieși negativ. 

În acest moment, în România 52 de persoane se află în carantină și 8.796 de persoane în izolare la domiciliu.

Foto: Shutterstock

FOTO. Cea mai sexy fotbalistă din lume s-a logodit cu starul de la Insula Iubirii! Cum arată tânăra
FOTO, Cât de frumoasă e Ioana, soția lui Gabi Tamaș! Are un trup lucrat
Bulgaria va începe asamblarea de mașini din China! Ce model vor produce bulgarii?
Share
Publicat de
monica
Tags: bolnavi coronavirus coronavirus epidemie coronavirus