Categorii: Știri Stiri externe Stiri Romania

Cetăţeanul olandez suspectat că a ucis fetiţa de de 11 ani din judeţul Dâmboviţa s-a sinucis

Olandezul care este suspectat că a răpit-o şi ucis-o pe Mihaela, minora de 11 ani din Dâmboviţa, s-a sinucis, luni, 23 septembrie.

Cetăţeanul olandez suspectat că a ucis fetiţa de de 11 ani din judeţul Dâmboviţa s-a sinucis

Potrivit primelor informaţii, bărbatul s-ar fi aruncat în fața unui TIR, pe o autostradă din Olanda, scrie Digi24.

Johannres Visscher părăsise România sâmbătă, 21 septembrie, la o zi după ce a omorât-o pe copila din Dâmboviţa.

El fusese pus sub acuzare de procurorii de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Dâmboviţa, pentru omor calificat, agresiune sexuală şi lipsire de libertate în mod ilegal prin răpire.

Raluca, fetița de 12 ani spulberată pe trotuar, s-a stins la spital. Medicii nu au mai putut face nimic
Daniel Buzdugan, de urgență la spital! Era dezbrăcat și aproape inconștient

‘Cu mare regret, Ambasada Regatului Olandei a aflat despre moartea tragică a unei fetiţe la Gura Şuţii. Autorităţile olandeze sunt pregătite să acorde sprijin colegilor români. Poliţia şi autorităţile judiciare din ambele ţări sunt în contact direct’, anunţă reprezentanţa diplomatică.

Mihaela Adriana Fieraru a fost descoperită moartă pe un câmp, la 3 zile după ce a dispărut după şcoală. Fetița a prezentat urme de violență pe corp.

„Eram cu altă vecină. Vorbeam şi mă uitam de ea. Zic: ”nu mai vine Adriana”. Nu mai vine, zic: ”hai, că o veni, hai, că o veni”. Am văzut că nu mai vine, am luat bicicleta şi am luat-o pe aici. (…)  Aici, ce s-a întâmplat, nu se mai ştie de copilul meu. Copilul meu de aici e luat. Copilul meu cred că nici nu a apucat să facă aşa. Mi-a luat-o cineva! A oprit maşina, a băgat mâna în copil, a luat-o şi a plecat cu el”, a declarat Angela Fieraru, mama fetiței dispărute.

FOTO. Maria Sharapova, apariție rară în costum de baie. Cum arată rusoaica la 39 de ani
Cristi Chivu și Adelina Chivu, iubire pe plaja din Mykonos! Imaginile anului: se sărută pe șezlong!
Adevărul despre harta radarelor fixe din România. CNAIR explică de ce camerele inteligente nu dau amenzi în 2026
Share
Publicat de
andreea
Tags: criminal olandez criminal sinucidere fetita 11 ani ucisa gura sutii Johannres Visscher mihaela adriana fieraru minora ucisa in dambovita