Categorii: Politica Știri Stiri Romania

Ce face de Revelion Ludovic Orban, premierul României

Ludovic Orban a dezvăluit ce va face de Revelion. Premierul României va fi alături de mai mulți prieteni în noaptea dintre ani. 

Pentru că a fost foarte ocupat în ultima vreme, prim-ministrul recunoaște că nu a rămas cu prea multe opțiuni pentru cazarea de Revelion. Totuși, Orban va petrece în compania unor prieteni cu care a mai celebrat trecerea în noul an. 

Ce face de Revelion Ludovic Orban, premierul României

„Suntem mai multe familii, oameni care au mai făcut Revelionul împreună. Locaţia pe care am ales-o, am ales-o pentru că n-am mai găsit altă locaţie, pentru că ne-am trezit târziu. Din cauză că am preluat guvernarea, ne-am trezit cu câteva săptămâni înainte de Revelion şi asta era o locaţie care nu era angajată. Ne plătim fiecare tot ceea ce e de plătit, cazare şi masă, adică nu e un hatâr care ni se face. Nu e nicidecum o reuniune a Guvernului. Sigur că vor fi şi colegi de-ai mei din Guvern, care vor petrece Revelionul împreună cu mine, dar suntem cu familiile şi petrecem Revelionul ca orice român, cum este normal”, a spus Orban la Antena 3. 

AFECȚIUNEA de care suferă Kate Middleton, la 2 ani de când a anunțat că are cancer
Parada posterioarelor! Imagini de neratat cu cei mai mulați colanți ai vedetelor din România

 

FOTO. Diana Munteanu, imagine hot în costum de baie, la 47 de ani
FOTO. Adriana Petrescu e prinsă în Dubai. Ea duce o viață separat de soțul ei, Dan Petrescu: „Am vrut să-i asigur pe...
Repară acum, economisește la următoarea vizită în service: cum funcționează voucherul de 5%
Share
Publicat de
monica
Tags: ludovic orban politicieni romania prim-ministru revelion politicieni