Categorii: Știri

Bărbatul care a amenințat-o cu toporul pe prietena Luizei Melencu, reținut de polițiști

Polițiștii l-au reținut, în cele din urmă, pe tânărul de 22 de ani din Dioști, Olt, care a amenințat-o cu moartea pe Izabela Biră, prietenă apropiată a Luizei Melencu. 

Povestea îngrozitoare a început acum mai bine de o lună, atunci când fata, în vârstă de 16 ani, a început să primească mesaje de amenințare. după ce s-a despărțit de individ. Pe 4 iulie, bărbatul a venit la casa adolescentei, înarmat cu un topor, a spart ușa și a intrat peste ea. Deși Izabela a spus că a sunat de două ori la poliție, agentul a amenințat-o cu amenda în caz că îl mai deranjează. 

„Devenise gelos și mă bătea. După ce m-am despărțit de el, a început să mă amenințe că mă omoară. L-am blocat pe Facebook, nu i-am mai răspuns la mesaje, dar el continua să trimită amenințări prietenelor mele, zicându-le să mi le transmită. Polițiștii erau supărați că am sunat de două ori. Se răsteau la mine: vrei să îți dăm amendă? De ce suni de două ori?”, a declarat Izabela.

De ce susține Gabriela Cristea că a plecat Cătălin Măruță de la PRO TV! L-a dat de gol
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea

Astăzi, tânărul a fost reținut și este cercetat sub suspiciunea de violare de domiciliu și amenințare. 

 

FOTO. Milionarul de 58 de ani se iubește cu o femeie mai tânără cu 21 de ani
Cuplul momentului în România. Cunoscuta cântăreață se iubește cu fostul fotbalist FCSB
Cel mai nou SUV Renault arată mai bine decât Volvo XC90 și Audi Q7. Francezii au descoperit rețeta de succes
Share
Publicat de
-
Tags: agresiune luiza melencu violenta conjugala